Home » Кралот Абдула Втори: Бруталната војна на Израел создава генерација сираци во Газа

Кралот Абдула Втори: Бруталната војна на Израел создава генерација сираци во Газа

by Журнал

Јорданскиот монарх ова го изјави во говорот одржан на Меморијалот на жртвите од геноцидот во Руанда, кој се наоѓа во главниот град Кигали.

„Недискриминирачката агресија на Израел во Газа нема да ја гарантира безбедноста на еврејската држава“, предупреди Абдула Втори.

Министерството за здравство во Појасот Газа, кое е под контрола на палестинското исламистичко движење Хамас, денеска соопшти дека од почетокот на израелските воени операции во палестинската енклава се убиени 23.084 Палестинци.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More