7.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Urednik

318 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

СКАНДАЛ: Камион што носел дипломатска пратка за МНР фатен со цигари и алкохол

Камион управуван од возач со македонски пасош бил запрен на влез во Италија од Словенија и при проверката било утврдено дека се шверцуваат цигари...

Македонија од 1 јануари влегува во тројката на претседавачи на ОБСЕ, заедно со Шведска и Полска

Македонија од 1 јануари влегува во тројката на претседавачи на ОБСЕ, заедно со овогодишниот претседавач Шведска и претседавачот во 2022 година Полска, додека веќе...

Заев од Битола: Со чист образ барам од вас да дадeте шанса земјата да се движи кон иднината

Ристевска во своето обраќање кон граѓаните рече: „Запомнете едно, ние граѓаните сме најважни, нам ни треба хуман град со хуман градоначалник кој е солидарен...

Илиевски до Димитриевски: Вработените во општина земаат боледување за да не им вршите притисок

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да...

Во Скопје битката е извесна, Данела Арсовска е новиот градоначалник, потребен е широк опозициски фронт и обединување

Во однос на вториот круг од локалните избори потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, вечерва во „Трилинг“, во Телевизија 24 истакна дека во Скопје битката...

Заев: Да делуваме заеднички во спротивно постои ризик земјата да се врати назад во криза и неизвесност

Претседателот на СДСМ вечерва во Битола се сретна со претставници на граѓанскиот сектор, со граѓански активисти и општественици од овој град, каде со присутните...

Дали Заев ќе замине ако не победи Шилегов? – „Со оставката на Заев ќе падне Владата“

Доколку премиерот Зоран Заев даде оставка паѓа цела Влада вели професорот по уставно право Трендафил Иванов. Според Уставот тоа не зависи само од сакањето...

Димитриевски на кафе средба со неговите противкандидати од првиот круг (ФОТО)

Независниот кандидат за градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски денеска оствари средба со неговите противкандидати кои не влегоа во вториот круг. -Супер кафе дружба со кандидатите...

(Видео) Николовски од Битола: Развојот на општините продолжува со обединување на граѓаните

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот секретар на...

Министерот Спасовски се сретна генералниот секретар на ОБСЕ Хелга Шмид

Министерот Спасовски се заблагодари на континуираната, плодна и интензивна соработка што Министерството за внатрешни работи ја има со Мисијата на ОБСЕ во Скопје во...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com