10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Urednik

327 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

АА ќе ги продолжи преговорите со другите партии за ново парламентарно мнозинство

Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците Христијан Мицкоски и Зијадин Села на заедничка средба  ја потврдија заемната поддршка во вториот круг oд локалните...

ДИК го отфрли барањето на АА и Алтернатива за поништување на гласањето на избирачко место во Дебар

Државната изборна комисија на денешната седница со 4 гласа „против“ и 3 „за“ го отфрли приговорот на коалицијата на Алијансата за Албанците (АА) и...

Шилегов најави дислоцирање на Железарница, на Цементарница и на другата тешка индустрија надвор од Скопје

Дислоцирање на Железарница, на Цементарница, бришење на јужната обиколница и хуманизација на Скопје, најави Петре Шилегов при гостувањето во „Само интервју“ на ТВ Канал...

Продолжува кампњата на двата кандидати за градоначалник на Скопје

Актуелниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, вели дека во изминатите четири години, градот го водел одговорно, чесно и посветено и ја обвини опозицијата дека...

Илиевски: Сакам да го изградам Куманово, да не зборуваме веќе за канализација, водовод и улици, туку за развој

„Не влегувам во никакви предизборни коалицирања и пазарења. Јас сакам да го градам Куманово, за да не зборуваме веќе во Куманово за канализација, водовод...

Хоџа: Би се откажал од министерството само да го добиеме Тетово

Алтернатива има мал број на гласови во Тетово, но доколку сакаат можат да ја гласаат за Арифи. Ако со тоа сакаат да влезат во...

Османи: Мнозинството е стабилно, по изборите ќе излеземе со проширена коалиција

Додека ВМРО-ДПМНЕ најавува ново парламентарно мнозинство со освоени пет општини во градот Скопје во првиот круг,  од ДУИ велат дека мнозинството е стабилно и...

Заев: Не може селата и градовите да влечат назад а Владата да оди напред, затоа на 31 октомври народот одлучува целосно за сѐ

„Селата и градовите, вклучително и Градот Скопје, во цела наша земја не можат да влечат назад преку своите први луѓе, а Владата да оди...

Алијансатa за Албанците ќе го поддржи Јовановски во вториот круг

Oд Алијансатa за Албанците денеска е добиена информација дека во вториот круг нивните членови ќе го поддржат кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за градоначалник...

Шилегов: Нема да има кафуле на падините на Водно

Додека сум јас градоначалник, Водно ќе биде третирано како светост за скопјани. Толку напори вложивме да го ослободиме од возила, да пробиеме велосипедски патеки,...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com