10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Urednik

327 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Османи – Мас: Крајно време е ЕУ да ја спроведе одлуката и да почне пристапни преговори со Северна Македонија

Министрите за надворешни работи на Северна Македонија и Германија, Бујар Османи и Хајко Мас, се сретнаа денеска попладне во Берлин. На средбата се разговараше за...

Дали новиот модел на гласање гарантира регуларност на изборите?, Одговара Љупка Гугучевска Филипоска

Дали новиот модел на гласање гарантира регуларност на изборите и дали со овој начин можат да се избегнат сите нерегуларности кои што ги имаше...

Заев: Хаосот го прават непредвидените симпатизери – ќе се бара од политичарите да носат маски на митинзите и на отворено

Поразлично од други пати, министерот за здравство Венко Филипче на конференцијата свикана за медиумите дојде со патики. На прашањето зошто на митинзите кои се одржуваат...

(Видео) Заев: Вложивме 550 милиони евра за општините да се развиваат рамномерно, Тетово го добива најдоброто

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, во рамките на Караванот „Најдоброто за мојата општина“ вечерва во Тетово истакна дека СДСМ обезбеди сериозна помош за општините,...

Наумоски: Клинички центар и уште 200 нови проекти за секое населено место во Ѓорче Петров

Тој пред граѓаните истакна дека во новата програма за следните четири години има над 200 нови проекти за секое населено место, за секое маало,...

ССМ: Денеска 92 проценти од работниците требаше да одмараат, а останатите да добијат повисоки дневници

Сојузот на синдикатите на Македонија денеска реагира на недонесувањето на законот со кој недела требаше да биде ден на неделен одмор и бара од...

Мицкоски од Куманово: Време е да си заминат Зоран Заев и неговите градоначалници, малите зоранчиња

„Овој календар го земав драги пријатели за да го видат добро и Оливер и Зоран, 52 месеци се Влада во Македонија, доста живеете пред...

Заев: Фокусирани сме на услуги за граѓаните, а не на злоупотреба на парите

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, заедно со кандидатот за градоначалник за Брвеница Мирко Стојановски и советниците предводени од носителката на кандидатската советничка листа, Светлата...

МНР одговори на нотата од Бугарија: Надгробната плоча на Скочивирчето не е културно наследство

Било утврдено дека замената на плочата била направена од член на семејството на војводата, а констатирано е и дека надгробната плоча не потпаѓа на...

Му се заканувале по живот и фрлиле бомба во дворот на Габриел Бајрам

Непознати сторители на 30 септември фрлиле бомба во дворот на куќата на Габриел Бајрам, претседател на Сојузот на Ромите. Непознати лица на 30 септември преку...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com