Home » Силен земјотрес го погоди Крит

Силен земјотрес го погоди Крит

by Журнал.мк

Земјотрес со јачина од 4,1 го погоди денеска грчкиот остров Крит, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки институт (EMSC).

Земјотресот бил на длабочина од 8 километри, додава EMSC.

Епицентарот на земјотресот бил на 64 километри југоисточно од најголемиот град на Крит, Ираклион.

Засега нема информации за евентуална материјална штета.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More