4.1 C
Skopje
Friday, December 3, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Urednik

390 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Димитров до Захариева: Нема ниту една пријава за дискриминација на Бугари во Македонија

Вицепремиерот Никола Димитров ова го одговорил на есенската сесија на парламентарното собрание на Советот на Европа во Стразбур, на прозивките од страна на Екатерина...

Мицкоски: Во црно завија 6 илјади семејства, а Филипче и кривично ќе одговара

Ќе дојдат тука и ќе ви велат дека се најдоброто за Тетово, за Македонија, а во суштина тие се најлошото. Зошто? Затоа што завија...

Сајкоски: Да гласаме за промени, ДА ЈА СМЕНИМЕ ОВАа НЕНАРОДНА ВЛАСТ

Ве убедувам дека докторот Мевмед Џафери ќе биде градоначалник, ве убедувам дека ќе имаме советничка листа која ќе има најмногу гласови и заедно ќе...

Дневен ковид-биланс: 468 новозаразени и 7 починати

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 4.295 тестирања, регистрирани се 468 нови...

ГОРАТ ЧЛЕНСКИ ОД СДСМ – Членови од Јегуновце разочарани од партијата (ВИДЕО)

Повторно на социјалните мрежи се споделуваат видеа со разочарани членови на СДСМ како горат членски книшки. На видеото се гледа како неколку лица кои наводно...

„Трка“ за Дебар, кандидатите ветуваат вода за пиење дека ќе има 24 часа

Темата за вода за пиење беше во фокусот на дебатата меѓу кандидатите за градоначалник на Дебар. Кандидатот на ДУИ истовремено и актуелен градоначалник рече...

Витанов за ТВ 24: Ако победам задолжително ќе ги избркам партиските вработени

Васе Витанов од Интегра - Македонска конзервативна партија истакна дека ако стане градоначалник, ќе ги избрка сите партиски вработени службеници. - Задолжително и тоа ќе ми...

Сања Лукареска: Овие избори не се историски, но изборот може да има историски последици

„ВМРО-ДПМНЕ е пуштено на нај јако со пропагандата на лажни вести. Со самото тоа и тие самите се лажни. Но ние во Центар ги...

Словенија: ЕУ треба да го прими Западен Балкан до 2030 година

Европската унија треба да се прошири на целиот Западен Балкан до крајот на деценијата, е предлогот на претседателството на блокот, кое ги зачуди земјите-членки...

СДСМ: Анкетите потврдуваат дека СДСМ е убедлив победник на изборите

Сите анкети од релевантни институции спроведени во изминатите неколку месеци покажуваат дека Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ја ужива најголемата доверба кај граѓаните. Тоа е затоа...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com