Home » Знамиња на УЧК и Албанија поставени на црквата Св. Атанасиј и Калето во Тетово

Знамиња на УЧК и Албанија поставени на црквата Св. Атанасиј и Калето во Тетово

by Журнал.мк

Две знамиња едното на УЧК а второто на Република Албанија попладнево биле поставени на тетовското Кале, дознава 24инфо.мк

Знамето на Албанија било ставено врз крстот од црквата „Св. Атанасиј“ а знамето на УЧК било поставено на бандера на влез во Калето.

Од МВР потврдуваат дека ваков настан бил пријавен во СВР Тетово, попладнево по 17.00 часот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More