Home » ЗНАМ на Максим Димитриевски – нова политичка партија

ЗНАМ на Максим Димитриевски – нова политичка партија

by Журнал.мк

Партијата на Максим Димитриевски, градоначаланик на Куманово, „Движење ЗНАМ – За наша Македонија“ вечерва се промовира во Скопје со потпишување на Иницијативата за формирање нов субјект.

Идеен творец на граѓанското движење е градоначалникот на Општина Куманово, Максим Димитриевски, а се очекува потпис на иницијативата да стават претставници на сите 10 граѓански здруженија од земјава.

-Движењето ЗНАМ – За Наша Македонија има за цел да ги смени работите во државата, да ги промени процесите, од граѓаните за граѓаните, и да се стави целосно во служба на Македонија, се вели во поканата на Димитриевски.

Тој информираше дека сите заинтересирани граѓани можат да присуствуваат на настанот и да дадат свој придонес во креирање на еден нов субјект.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More