Home » Змија во скопски Центар

Змија во скопски Центар

by Журнал.мк

Фотографија од змија направена во Скопје попладнево беше испратена до редакцијата на Скопје Инфо. Според читателот станува збор за змија која е фотографирана во центарот на градот, пред зградата на „Нова Македонија.

Пред само неколку денови од градот информираа дека согласно со Законот за Град Скопје јасно е утврдена обврската на општините во градот за дератизација и дезинфекција, односно десетте општини се надлежни за дератизација и дезинфекција на населените места на својата територија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More