Home » Жителите на Ново Село протестираат против топилницата

Жителите на Ново Село протестираат против топилницата

by Журнал.мк

Во тек е протестот против леарницата/топилница на територијата на о. Ново Село, на падините на Беласица.

,,На загадувачите од Г1 тешка и загадувачка индустрија не им е местото во оваа рајска долина!

Алуминиумот не се пие!”

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More