Home » Земјотрес во Македонија, еве каде е епицентарот

Земјотрес во Македонија, еве каде е епицентарот

by Журнал.мк

Земјотрес со интензитет од 2,8 степени според Европската сеизмолошка скала, е регистриран во источниот дел на Македонија во 11:59 часот по локално време.

Земјотресот е регистриран на 17 километри северо-истично од Радовиш, на длабочина од 10 километри.

Се почувствувал и во околината на Берово, Пехчево и Кочани.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More