Home » Земјотрес во Грција

Земјотрес во Грција

by Журнал.мк

Земјотрес со јачина од 3,8 степени по Рихтер е регистриран нешто пред 15 часот во Грција, во областа Патра.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 14 километри.

Епицентарот на земјотресот бил на 27 километри североисточно од Патра.

„Ненадејно тресење, но не траеше долго“, „Го почувствувавме тресењето“, напишале дел од граѓаните кои не биле далеку од епицентарот на земјотресот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More