Home » Земјотрес со јачина од 6,7 степени на Филипините, се проценува можноста за цунами

Земјотрес со јачина од 6,7 степени на Филипините, се проценува можноста за цунами

by Журнал

Земјотрес со јачина од 6,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Тихиот Океан во близина на брегот на Филипините, објави Американскиот геолошки институт. Земјотресот се случил околу 4:48 часот по локално време.

Земјотресот се случил на длабочина од 70 километри, на околу 100 километри југоисточно од провинцијата Сарангани, соопшти УСГС. ЕМСЦ соопшти дека се проценува можноста за цунами.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More