Home » Земјотрес со јачина од 4,7 степени по Рихтер во Турција

Земјотрес со јачина од 4,7 степени по Рихтер во Турција

by Журнал

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала го погоди источниот дел на Турција, јавува EMSC.

Епицентарот на земјотресот бил на 25 километри од Малатија, на длабочина од осум километри.

Засега нема информации за материјална штета или евентуални повредени, односно жртви.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More