Home » ЗЕМЈОТРЕС ГИ ВОЗНЕМИРИ ТЕТОВЦИ И ГОСТИВАРЦИ Епицентарот му бил во Албанија

ЗЕМЈОТРЕС ГИ ВОЗНЕМИРИ ТЕТОВЦИ И ГОСТИВАРЦИ Епицентарот му бил во Албанија

by Журнал

Земјотрес со јачина од 3,4 степени и епицентар во Албанија доцна синоќа ги вознемири жителите на Тетово и Гостивар.

Според ЕМСЦ, земјотресот е регистриран во 23.30 часот, а епицентарот бил во Албанија.

Нема информации за причинета штета или повредени.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More