Home » Земјотрес ја погоди Грција

Земјотрес ја погоди Грција

by Журнал

Земјотрес со јачина од 3,4 степени според Рихтеровата скала вечерва ја погоди Грција.

Земјотресот е регистриран во 18.56 часот по локално време во близина на Скијатос.

Според Геодинамичкиот институт, епицентарот на земјотресот бил на 40 километри североисточно од Скијатос.

Земјотресот се случил на длабочина од пет километри.

Според очевидци, земјотресот траел неколку секунди.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More