Home » Заврши рочиштето на соседите на малата Данка од Бањско Поље: Еве што рекоа во обвинителството

Заврши рочиштето на соседите на малата Данка од Бањско Поље: Еве што рекоа во обвинителството

by Журнал.мк

Живанка и Раде Трајковиќ од Бањско Поље денеска во Вишото јавно обвинителство во Зајечар дадоа исказ за убиството на Данка Илиќ (2).

По нешто повеќе од еден час сведоците, брачниот пар го напуштија обвинителството. Во еден глас кажаа дека останале пред првичните изјави – дека во тој момент биле зад куќата и дека ништо ниту виделе, ниту слушнале.

На прашањето на новинарите како им било да ги гледаат родителите на девојчето, тие рекоа дека ќе молчат за тоа.

Според сведочењето на осомничениот Дејан Драгијевиќ, тој го убил детето на 26 март. До него бил неговиот колега Срѓан Јанковиќ.

Сето ова Јанковиќ двапати го демантираше во обвинителството, пишува Телеграф.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More