Home » Започна исплатата на парите од „Мој ДДВ“

Започна исплатата на парите од „Мој ДДВ“

by Журнал.мк

Започна исплатата на повратот на ДДВ на граѓаните.

Од почетокот на месец мај се врши исплата на повратот на средства за периодот јануари, февруари и март, односно првото тримесечје од 2024.

Со оглед дека имаше неколку неработни денови, исплатата се очекува да се врши од утре.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More