Home » Запалена голема количина гуми во Желино

Запалена голема количина гуми во Желино

by Журнал

Територијалната противпожарна единица Тетово интервенира на запалени гуми, спроти фабриката „Киел“ во село Желино кај подвозникот кон село Сиричино (Општина Желино).

Како што информира директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, гаснењето на огнот било отежнато поради големата количина на автомобилски гуми.

-Нема опасност пожарот да зафати соседни објекти, се очекува целосно гаснење за максимум два часа – нагласи Ангелов.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More