Home » Заложничката криза на аеродромот во Хамбург се уште трае

Заложничката криза на аеродромот во Хамбург се уште трае

by Журнал.мк

Аеродромот во Хамбург е затворен откако синоќа вооружен маж со автомобил ја пробил оградата, пристигнал на пистата и двапати пукал во воздух.

Во меѓувреме е потврдено дека во возилото има и дете.

Сопругата на вооружениот маж претходно ја информирала полицијата поради евентуално киднапирање на дете.

Германскиот весник Билд објави дека станува збор за турски државјанин кој како заложник ја држи неговата четиригодишна ќерка.

Во тек е заложничка ситуација. Нашиот преговарачки тим е во контакт со лицето во автомобилот. Ситуацијата останува статична, изјави портпаролот на полицијата во Хамбург.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More