-0.2 C
Skopje
Thursday, January 27, 2022

Захариева ги осуди случувањата во САД, побара мирен трансфер на власта

Најчитани вести

Бугарската министерка за надворешни работи Екатерина Захариева, во име на нејзината земја, на „Твитер“ ги осуди вчерашните случувања во Вашингтон.

Ние го осудуваме нападот врз зградата на Конгресот на САД. Насилството никогаш не е решение. Јавниот ред и мир треба да се врати за да имаме мирен трансфер на власта во САД, напиша таа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com