13 C
Skopje
Friday, May 7, 2021

Заев за немирите во Вашингтон: Насилството мора да биде осудено

Најчитани вести

Премиерот Зоран Заев го осуди насилството вчера во конгреот на САД, а истото го направи и претседателот Стево Пендаровски.

-Загрижувачки и вознемирувачки се сликите од Вашингтон синоќа. Насилството мора да биде осудено. Се надеваме и веруваме дека демократијата ќе надвладее. Тоа е единствениот начин да се продолжи напред, напиша Заев на Твитер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести