30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Заев се пофали дека економијата блеска, Ѓорчев му порача да намали со печурките

Најчитани вести

Премиерот Зоран Заев не денешната собраниска седница се пофали дека економијата блеска, а постигнатите резултатите се за поклонување.

-Економијата блеска, а уште не сме членка на НАТО, ниту почнаа преговорите за членство во ЕУ. Резултатите се за поклонување, рече премиерот.

По ова, пратеникот Влатко Ѓорчев преку Фејсбук му порача на Заев да намали со „печурките“.

– Дечко, намали од печурките. Си одиш за 7 дена. Зоран Заев, НИКОГАШ повторно‼️, напиша Ѓорчев.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com