22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Заев остави аманет да се направи структурната реформа во образованието до април

Најчитани вести

Како Влада и јас како премиер кој еве ја напушта функцијата оставам аманет до април како што се договоривме да ја направиме нивелацијата или структурната реформа во образованието, рече премиерот Зоран Заев по потпишувањето на Спогодната помеѓу Синдикатот за образование, наука и култура и Министерството за образование и наука за покачување на платите во образованието.

Премиерот истакна дека реформата ќе даде дополнителни шанси за унапредување на квалитетот на работа на учениците, но и на наставаниците и професорите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com