Home » Заев, Ахмети и Ковачевски се сретнаа во Скопје

Заев, Ахмети и Ковачевски се сретнаа во Скопје

by Журнал

Клан Македонија ексклузивно дознава дека поранешниот премиер Зоран Заев, Премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, се сретнале денеска во Скопје.

Клан Македонија дознава дека Заев, Ковачевски и Ахмети имале заеднички ручек кој траел четири часа и на средбата дискутирале за европскиот фронт и претседателските и парламентарните избори.

Клан Македонија дознава дека работниот ручек поминал во конструктивна и позитивна атмосфера но без детали за другите теми кои се дискутирале.

Инаку, една ваква средба со работен ручек Заев – Ахмети, пред една година се одржа во Струмица.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More