32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Зад Бред Пит е најважниот ден во годината

Најчитани вести

„Една од најголемите животни среќи е да растеш со родители кои те сакаат повеќе од сè, кои ќе направат сè на Светот за тебе и кои секогаш ти посакуваат сè најдобро во животот. Но, штом родителите стареат, ќе треба и ние да им помогнеме и да им дадеме поддршка “, рече 57-годишниот Бред Пит во едно интервју. Не е непознато дека Пит е многу поврзан со неговите родители и тој често ги носи како придружба на црвениот тепих. Но, јавноста неодамна дозна дека првиот ден од Новата година, претпочита да го поминува со својата мајка Џејн и таткото Вилијам.

Според некои американски медиуми, 1 јануари е еден од најубавите за Пит, но како што и самиот рече, најважните денови во годината. „Тој ги обожава својата мајка и татко и се обидува да помине што повеќе време со нив. Тој не го помина точно секој 1 јануари со своите родители заради описот на работата, но кога и да беше во можност, тој ден ќе беше со нив. Понекогаш доаѓаа кај него, а понекогаш и тој. Тој ден е заслужен за подготвувањето на семејниот ручек, но секогаш мајката е таа што го прави најголемиот дел од работата, а тој ја заслужува својата заслуга. За секого е многу забавно бидејќи одлично се забавуваат, а во куќата владее радост и среќа“, изјави извор близок на актерот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com