Home » Забрчанец: Данела Арсовска мора да разбере дека има обврска да им помогне на граѓаните, а не на Владата

Забрчанец: Данела Арсовска мора да разбере дека има обврска да им помогне на граѓаните, а не на Владата

by Журнал.мк

Данела Арсовска вечерва на ТВ21 кажала дека било преседан Владата да бара од градот да ја спасува за парното греење.

Срамна е оваа изјава, заедно со онаа од пред некој ден дека Градот можел да и смисли мерки на Владата.

Арсовска мора да разбере дека нејзина примарна одговорност и обврска е Градот да направи сѐ за да им помогне на граѓаните, а не на Владата.

Градоначалничката ја нема во медиумите да зборува за тоа што го треба да го сработи за граѓаните и за што сите ја плаќаме, но затоа е прва да држи политички беседи против Владата.

Од нејзиниот скандалозен политички инает и од нејзината опасна нетрпеливост кон Владата страдаат граѓаните, и тие кои ја гласаа и тие кои не ја гласаа. А сигурен сум дека тие што ја гласаа не ја гласаа за да биде портпарол на ВМРО-ДПМНЕ туку да работи тоа што и е по опис и попис.

Данела Арсовска вечерва на ТВ21 кажала дека било преседан Владата да бара од градот да ја спасува за парното…

Posted by Marjan Zabrcanec on Thursday, January 13, 2022

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More