Home » За три месеци се растуриле 599 македонски бракови, а се склучиле 2.824 нови

За три месеци се растуриле 599 македонски бракови, а се склучиле 2.824 нови

by Журнал.мк

Според податоците на Државниот завод за статистика, бројот на склучените бракови во последното тримесечје од 2023 е зголемен за 1.6 % во споредба со истиот период од 2022 година и изнесува 2 824 бракови.

Во ова тримесечје добиени се 599 извештаи за разведени бракови.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More