Home » За помалку од 3 часа Пендаровски собрал над 6.000 потписи од граѓаните

За помалку од 3 часа Пендаровски собрал над 6.000 потписи од граѓаните

by Журнал.мк

Граѓаните изразија голема заинтересираност за поддршка на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски.

Откако утрово беа отворени подрчаните одделенија на Државната избрна комисија, за помалку од три часа над 6.000 граѓани го дале својот потпис за кандидатот Пендаровски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More