-0.2 C
Skopje
Thursday, January 27, 2022

За ова не зборувала досега: Александра Пријовиќ сподели тешки моменти од детството

Најчитани вести

Гостувајќи во шоуто „Балканска улица“, Александра Пријовиќ Живојиновиќ разговараше со водителката Весна Дедиќ за разводот на нејзините родители, што се случил кога пејачката имала само три години.

„Мислам дека е подобро луѓето да се разведат ако не можат заедно“, рече Александра, додавајќи дека таа ги разбира родителите зошто донеле таква одлука и потоа ги откри оние помалку убави сцени од детството.

– Особено ми беше тешко ми беше кога во текот на празниците, одев кај пријателките каде се собираше целото семејство, а потоа се враќав во мојот дом, каде ме чекаа мајка ми и ќебето. Ми недостасуваше да бидам тато и да сме заедно.

ФОТО:АЛЕКСАНДРА ЖИВОЈИНОВИЌ

– Исто така, за мене беше тешко секогаш да бирам дали да ги минам одморите со мајка ми или тато. Тоа беше најтешко за мене – рече Пријовиќ, но таа сепак ја зврши приказната со повесел тон.

– Морам да истакнам дека никогаш не ми недостигала љубов. Сите тие се обидоа да се уверат дека не ми недостасува ништо. Тие беа толку прекрасни што сега се обидувам да им вратам што е можно повеќе. Го правам тоа сега затоа што сум свесна колку навистина направиле за мене во текот на животот, вели Александра.

Извор: vistina.com.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com