Home » За налепницата мора лично да отидете, ќе ја залепи контролор од станицатa

За налепницата мора лично да отидете, ќе ја залепи контролор од станицатa

by Журнал

Прилепските возачи од идната недела ќе можат да ги добијат бесплатните налепници со ознаката НМК.

Според Даниела Перканоска од прилепска Станица за технички преглед, налепниците се стигнати во магацинот, но чекаат упатство за процедурата на издавање на возачите.

Денеска имам информација дека налепниците се стигнати во магацинот на прилепската полиција, но немаме инструкции за процедурата за нивно издавање. Очекуваме да добиеме инструкции во понеделник. До понеделник нема издавање, а сето ќе се одвива со почетокот на идната недела, вели Перканоска.

Од МВР велат дека во тек е дистрибуцијата на налепниците во Станиците за технички преглед во земјава.

Информираме дека при подигнувањето на налепниците потребно е во Станицата за технички преглед да отидат возачите со своето возило и со сообраќајна дозвола. Од референтите во Станицата ќе биде издадена налепницата која на возилото ќе ја залепи контролор од Станицата за технички преглед, се вели во соопштението од МВР.

Во Станиците за технички преглед во Прилеп немаше навалица ниту нервоза, иако возачите прашуваа кога ќе стигнат налепниците.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More