7.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

За едно деноноќие повредени 23 лица во сообраќајки

Најчитани вести

Скопје, 30 декември- Според податоците на СВР Скопје изминатово деноноќие се случиле вкупно 29 сообраќајни несреќи на подрачјето на Град Скопје.

Дваесет и три лица се здобиле со лесни телесни повреди во 12 од вкупно 29 сообраќајни несреќи што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во 17 сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Според податоците на СВР Скопје, полицијата од сообраќај исклучила шест возачи кои управувале возило под дејство на алкохол, осум пред да се стекнат со дозвола за управување моторно возило и пет нерегистрирани моторни возила.

Со специјалното возило пајак подигнати се 124 возила.

Казнети се и шест возачи кои поминале крстосница на црвено светло и двајца возачи кои не дале првенство на минување на пешаците на обележан пешачки премин.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести