Home » За десет и пол часа влегле над 1.700 и излегле над 2.600 граѓани на „Табановце“

За десет и пол часа влегле над 1.700 и излегле над 2.600 граѓани на „Табановце“

by Журнал.мк

Од полноќ до 10:30 часот утрово на граничниот премин Табановце влегле над 1 700 и излегле над 2 600 граѓани, покажуваат податоците на Министерството за внатрешни работи.

– Од полноќ до 10: 30 часот влез во државата оствариле 715 македонски и 1 080 странски државјани, соопшти МВР.

Во истиот период, како што информираат, излегле над 2.000 македонски и над 500 странски државјани.

– Излез од Република Северна Македонија оствариле 2 114 македонски и 572 странски државјани, стои во соопштението.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More