21.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Youtube воведува новини, корисниците ќе бидат воодушевени

Најчитани вести

ЈуТјуб одлучи на корисниците дополнително да им ја олесни контролата над апликацијата, без оглед каков уред користат.

Новините се воведени во апликацијата за мобилен телефон, а сега корисниците ќе можат со глас да го пребаруваат она шти интересира на ЈуТјуб, дури и кога мобилниот телефон е поврзан со телевизор.

Од компанијата соопштија дека овозможено е гледање на видеа во HD резолуција која се пренесува од Playstation 4 или Playstation 4 Pro уред.

Германските медиуми пренесуваат дека некои Андроид корисници забележале дека по ажурирањето нивната ЈуТјуб апликација функционира како далечински управувач кога сликата од мобилниот телефон ја пуштаат на ТВ.

извор: курир.мк

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com