-3.2 C
Skopje
Wednesday, January 19, 2022

YouTube добива „listening controls“

Најчитани вести

Апликацијата YouTube на Android и iOS доби кул нова надградба која носи контроли за слушање на сите видеа. Се чини дека функцијата засега е ексклузивна за претплатниците на Premium. Пристапувањето до контролите се врши преку менито за поставки, иако некои музички видеа автоматски предлагаат да се појават контролите за вас преку скокачки прозорец.

Listening controls on YouTube app (images: 9to5Google)
Listening controls on YouTube app (images: 9to5Google)
Listening controls on YouTube app (images: 9to5Google)

Го добивате вообичаениот сет на контроли со репродукција, пауза и претходно или следно видео заедно со копчињата за 10 секунди премотување/напред. Контролната страница има и контроли за лајк, зачувување и брзина на репродукција. Со овие карактеристики, редовната апликација YouTube има за цел да го намали делот од стриминг колачот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com