17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Weeknd конечно објасни зошто лицето му е завиткано во завои

Најчитани вести

THE WEEKND, со вистинско име Абел Тесфаје, ги шокираше обожавателите со својот изглед со своите најнови настапи и видеа.

За да го отфрли секое сомневање дека тој навистина го оперирал лицето, во новото соопштение на Суперболот каде ќе настапи оваа година, тој се појави како да изгледа сосема нормално, како добро познатиот Викенд.

„Поентата на сите овие пресврти ја отсликува апсурдната култура на славните холивудски личности и луѓето кои се манипулираат за да им угодат на другите и да се остварат“, објасни тој.

На прашањето на репортерот на „Варајети“ зошто намерно се прикажува себеси како грд отколку што е во промоција на новиот албум, Викенд одговара: „Мислам дека може да заклучиш дека не ми е важно да бидам привлечен, туку да раскажам привлечна приказна. “

Музичарот претходно објасни како создал лик кој поминува една навистина лоша ноќ во Лас Вегас и истакна како секој може да создаде своја сопствена интерпретација за тоа.

Прво, целото лице му беше завиткано во завои како да е претепан, а потоа се појави апсурдно изменето лице во видеото за „Спаси ги солзите“. Бидејќи неговото лице навистина изгледаше од некој цртан филм, малкумина навистина веруваа дека тој навистина е на пластична операција, но се крена прашина и на светот му беа потребни одговори.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com