-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

WATERPIK – ОРАЛЕН ТУШ за интердентална хигиена

Најчитани вести

Кариесот и воспалението на непцата најчесто започнуваат во просторот помеѓу два заба (интердентален простор), па затоа за темелна грижа за оралното здравје употребата само на четка за заби не е доволна. Таа не достигнува да го исчисти овој простор, кој не смееме да го изоставиме од секојдневната рутина на четкање на заби

Клиничките истражувања говорат дека Waterpik оралниот туш е исклучително ефикасен во отстранувањето на денталниот плак од тешко достапните места во усната празнина. Се препорачува како средство за дополнителна орална хигиена кај пациенти со здрави заби и непца, како и кај пациенти со коронки, мостови, импланти, ортодонтски апарати, кај пациенти со гингивит и пародонтопатија… Одличен е за трудници, лица со дијабет, деца и за сите оние кои сакаат да ја зачуваат здравата насмевка.

Овој апарат со помош на пулсирачкиот воден притисок ги отстранува бактериите и остатоците од храна, ја стимулира циркулацијата на крвта во непцата со што ги прави поцврсти и поздрави и ја подобрува нивната состојба со само 14 дена редовно користење.

Аптека ДНА АННИ ФАРМ и Стоматолошка Ординација Др НИНА ве советуваат за повеќе насмевки со здрави и убави заби

За детални информации посетете ја нашата онлајн аптека

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести