4.8 C
Skopje
Tuesday, January 31, 2023

VW веќе мисли на летото – Ограничена серија од 999 возила на T-Roc Cabriolet Edition Grey

Најчитани вести

Иако календарски доаѓа зимата од Volkswagen веќе мислам на топлите денови, барем кога станува збор за северната хемисфера. Ќе понудат ограничена серија од 999 возила на моделот T-Roc Cabriolet Edition Grey.

Volkswagen T-Roc е релативно нов компактен кросовер од германскиот производител на автомобили. Дебитираше во 2017 година, а кабриолет верзијата пристигна две години подоцна. Токму овој модел со мек покрив го користи Volkswagen за својот нов модел T-Roc Cabriolet Edition Grey кој добива визуелна промена и некои други надградби.

Однадвор, производителот на автомобили го направи T-Roc со мат финиш на Iridium Grey боја, комбинирајќи ја елегантната боја со црни акценти. VW користи контрастна црна боја на капаците на ретровизорите и спојлерот благодарение на дизајнерскиот пакет Black Style. VW ја проширува црната боја до рачките на вратите, буквите T-Roc и лентите за украсување, додека црно обоените 18-инчни тркала Grange Hill се сместени на сите четири агли.

Внатре, кросоверот добива навигација и мноштво функции за помош на возачот, како помош за задржување лента. Другата технологија вклучува матрикс фарови со помош на динамичка светлина, зимски пакет со загреан волан и камера за возење рикверц. Производителот на автомобили вели дека новиот пакет ќе биде поевтин од еквивалентниот R-Line Cabriolet.

VW го нуди и пакетот Edition Plus, кој додава уште повеќе. Додавајќи го во ограниченото T-Roc Edition Grey, црните 18-инчни тркала се заменуваат со 19-инчни Suzuka. Кросоверот исто така добива подобрена навигација, звучен систем BeatsAudio и адаптивна контрола на шасијата. Специјалниот T-Roc доаѓа со 1,5-литарски четирицилиндричен мотор на производителот, кој произведува 148 КС.

Цената на T-Roc Edition Grey е 46.470 евра во Германија. Моделот со пакетот Edition Plus е 51.600 евра. Сега е достапен за нарачка, а VW очекува испораките да започнат во февруари. VW има продадено повеќе од еден милион T-Roc од неговото претставување.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести