22.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Вучиќ нема да се кандидира за лидер на Српската напредна партија

Најчитани вести

Српската напредна партија (СНС) во јуни 2020 година ќе добие целосно ново раководство, од претседател до членови на Главниот одбор, најави лидерот на партијата Александар Вучиќ. Тој рече дека нема да се кандидира за лидерската функција во партијата и се надева дека неговиот наследник ќе може да ја предводи партијата како што доликува.

По двочасовната седница на Главниот одбор, Вучиќ истакна дека партијата ќе одржи собрание на Видовден, 28 јуни, а тогаш ќе бидат избрани и членовите на сите партиски тела.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com