Home » Вучиќ: Не сум заинтересиран да бидам бебиситерка на политичари кои губат избори по 10-ти или 15-ти пат

Вучиќ: Не сум заинтересиран да бидам бебиситерка на политичари кои губат избори по 10-ти или 15-ти пат

by Журнал

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека не го интересира да биде бебиситерка на политичарите кои губат избори по 10-ти или 15-ти пат.

Не ме интересира да бидам бејбиситерка и бабица на политичари кои губат избори по 10-ти или 15-ти пат, па треба да им се правдаат на своите гласачи зошто тоа им се случило – вели Вучиќ на Инстаграм во описот на видеото.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More