24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Врнежи од снег во Маврово и на превоите Стража и Плетвар

Најчитани вести

Автомотосојузот на Македонија информира дека врнежи од снег со среден интензитет се бележат во Маврово каде што наместа има остатоци од кашест снег.

Врнежи од снег со слаб интензитет се бележат на планинските превои Стража и Плетвар, но не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com