Home » Времето денеска: Сончево и многу топло со температура до 38 степени

Времето денеска: Сончево и многу топло со температура до 38 степени

by Журнал.мк

Сончево и многу топло време – ваква е прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) за денешниот ден. Во текот на денот ќе дува и слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ-индексот ќе биде 9. Утринската температура ќе биде од 12 до 20 Целзиусови степени, а во текот на денот од 29 до 38 степени.

Сончево и топло време со слаб северозападен ветер денеска ќе има и во главниот град. Температурата ќе биде од 19 Целзиусови степени наутро, до 38 степени во текот на денот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More