Home » Време е Албанец да биде претседател на државата, Таравари ја објави кандидатурата

Време е Албанец да биде претседател на државата, Таравари ја објави кандидатурата

by Журнал

„По предлог на Претседателството на Алијанса за Албанците и со поддршка од Европскиот сојуз за промени денеска се претставувам како кандидат за претседател на државата. Привилегија е да имам поддршка од толку многу фактори, одговорност е да се биде нивен избраник и нивен доверлив човек“, рече Таравари.

Таравари порача дека дошло времето државата да има претседател Албанец и тоа како што кажа тој, не технички туку вистински.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More