Home » Возило падна во река откако излета од патот Кичево – Охрид

Возило падна во река откако излета од патот Кичево – Охрид

by Журнал.мк

Доцна синоќа се случи тешка сообраќајна несреќа на патот од Кичево кон Стража при што автомобилот изгубил контрола и излетал во патот, по што паднал во река.

Официјални потврди за загинати и повредени се уште нема.

Повеќе детали се очекуваат од МВР во текот на денот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More