Home » Вонредна вест: Пукање во Арачиново, според првичните информации застрелано лице кое било во придружба на градоначалникот

Вонредна вест: Пукање во Арачиново, според првичните информации застрелано лице кое било во придружба на градоначалникот

by Журнал.мк

Пукање и напад со автоматско огнено оружје денеска попладне се случило во Арачиново, а според првичните информации целта на нападот бил градоначалникот на оваа општина, Ридван Ибраими.

Во престрелката погоден e неговиот возач, кој во моментов се носи на комплексот клиники „Мајка тереза“, ова за Курир го потврдува министерот за внатрешни работи Панче Тошковски.

Кон Арачиново се упатени и полициски единици за обезбедување на местото и увид, сепак се очекува и официјална информација од МВР за инцидентот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More