32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Volkswagen ќе го менува своето лого

Најчитани вести

Германскиот произведувач од Франкфурт официјално започнува со транзиција кон електрични автомобили, каде ќе го лансираат првиот електричен модел од „ID“ семејството „VW ID3“, а тоа ќе биде шанса и за претставување на новото лого кое треба да симболизира доаѓање на нова електрична ера за Volkswagen .

Како што велат од овој автомобилски гигант, новото лого ќе биде по смело и шарено во однос на актуелното, но не се очекува да има драстични промени во структурата на дизајнот. Најверојатно и новото лого ќе биде комбинација од буквите „V“ и „W“.

Кон почетокот на 2020-та година, новото лого ќе биде презентирано и за глобалниот базар и ќе биде користено во 171 земја т.е. секаде каде што „Volkswagen“ е присутен на пазарот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com