19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Војската се судри со џихадистите по смртоносниот напад во Буркина Фасо

Најчитани вести

Во напад на џихадистите на северот од Буркина Фасо се убиени 35 цивили, од кои повеќето жени. Во судирот со силите за безбедност се убиени и 80 напаѓачи, соопшти претседателот на земјата Рок Марк Кристијан Каборе.

– Херојската акција на нашите војници овозможи неутрализација на 80 терористи. Овој варварски напад резултураше со смрта на 35 цивили, од кои повеќето се жени – Каборе.

Во судирот во градот Арбинда, во непосредна близина на границата со Мали, загинале и седум припадници на силите за безбедност.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com