Home » Во Тетово лишен од слобода бегалец од КПУ Затвор Идризово

Во Тетово лишен од слобода бегалец од КПУ Затвор Идризово

by Журнал

Полициски службеници на СВР Тетово денеска околу 18 часот, во Блок 70 во Тетово, го лишија од слобода 36-годишниот Р.А. од тетовско Одри, по кого била распишана потерница за доиздржување на затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Идризово во Скопје од 3 години, 11 месеци и 28 дена.

Тој ќе биде спроведен во оваа установа, а бил осуден за сторено кривично дело “тешка кражба” и “обид за тешка кражба”. Истовремено, биле расчистени уште 2 тешки кражби и 2 обида во кои бил инволвиран Р.А..

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More