8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Во Србија речиси 3.000 новозаразени од коронавирус, 39 починати

Најчитани вести

Во последните 24 часа во Србија биле тестирани 11.202 лица на коронавирус, од кои 2.715 биле позитивни, а починале 39 лица.

Според последните податоци на Министерството за здравство и Институтот „Батут“, 259 пациенти се на апарати за дишење во болниците во Србија.

Во институциите за социјална заштита и во домовите за стари лица е потврдено присуството на коронавирусот кај 1.730 корисници и 764 вработени.

Излекувани се 3.250 корисници на институции за социјална заштита и 1.395 вработени во институции за социјална заштита.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести