23.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Во Србија почнува вакцинацијата со руската „Спутник V“

Најчитани вести

Од денеска во Србија почнува вакцинацијата со руската Суптник V, а според најавите прв вакцината ќе ја прими претседателот на парламентот, Ивица Дачиќ.

Во Србија во тек е вакцинацијата на здравствените работници. За ова се отворени 110 вакцинални пунктови. Имунизацијата почна од клиничките центри, а од петок ќе почне вакцинацијата на медицинскиот персонал и во општите болници кои се приклучени на „ковид системот“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com